WhatsApp
0555 732 87 00

Ofis Temizliği

Ofis içi temizliği hem görünüm hem de hijyen açısından son derece önemlidir. Ayrıca ofisler saygın şirketlerin çalışma alanları olduğu için de temiz görünmelidir. Gün içinde insan hareketliğinin fazla olduğu ofislerde, sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak için temizlik işlemlerinin düzenli aralıklarla uygulanması gerekir. Bu sayede şirket çalışanlarının iş verimliliğini artırabilirsiniz. Bu noktada firmamız devreye girerek, alanında bilgili ve tecrübeli ekiplerle profesyonel düzeyde hizmet verir. Tüm ayrıntılara dikkat edilerek yapılan ofis temizliğinde, ofis içi, lavabolar, ortak alanlar, halı temizliği, koltuk temizliği ve dış cephe temizliği gibi birçok nokta özenle temizlenir. Üstelik işlemler sırasında ofis çalışanlarının çalışma saatleri de dikkate alınarak planlama yapılır. Hijyenik bir ofis ortamına kolaylıkla sahip olmak açısından ihtiyacınız olan her zaman bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilir ve size özel çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Ofis Büro Temizliği Fiyatları

Çalışanların hem sağlığı hem de iş verimi için ofislerin uygun koşulları karşılaması gerekir. Uygun temizlik koşullarının sağlanamadığı ofis ortamlarında, hastalığa sebep olan mikroorganizmalar çoğalır. Buna bağlı olarak da çalışanların iş verimi düşer. Bu gibi sebeplerden, ofis ortamlarında hijyen birinci planda yer alır. Ofis temizlemeye yönelik fiyatlar birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu faktörler arasında özellikle temizlenecek alanlar ve boyutları ön plana çıkar. Genel ofis içi temizliklerindeki fiyatlandırma politikası ve dış cephe temizliğinin de dâhil olduğu uygulamalardaki fiyatlandırmalar farklıdır. Ancak genel olarak oldukça zahmetli bir iş olan ofis içi temizliğinin profesyonel şirketler tarafından yapılması pek çok açıdan avantajlıdır. Genellikle ofislerde bulunan temizlik personelleri sadece genel bir temizlik yapar. Firmamız ise profesyonel olarak, koltuk temizliği ve halı temizliği gibi detaylı işlemler noktasında da hizmet sağlar. Uygun fiyat seçenekleriyle, kaliteli temizlik hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofisler, evlere göre insan hareketliliğinin yoğun olduğu alanlar olduğu için daha sık kirlenir. Bu yüzden ofislerdeki temizlik işlemlerinin daha sık aralıklarla yapılması idealdir. Ofis temizliği genel olarak birkaç adımdan oluşur. Ofis içi temizliklerde öncelikle evrak, dosya gibi önemli belgeler uygun bir noktaya kaldırılır. Ardından çöp ve kağıt atık kutuları boşaltılarak, dezenfekte işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonra masa üstü, dolaplar, evrak dosyaları vs. gibi ayrıntı gerektiren alanlar temizlenir. Bilgisayar, faks makinesi, fotokopi makinesi ya da telefon gibi elektronik cihazlar ise büyük bir hassasiyetle kuru bezlerle temizlenir. Ardından ofisteki halı, koltuk ve zeminlerin temizliği gerçekleştirilir. Bu aşamada firmamız, farklı zemin ve kumaş yapılarına uygun olarak özel temizlik malzemeleri kullanır. Ayrıca temizlik malzemeleri, işlem sonrasında alerjik durumlara sebep olmaması açısından özel olarak seçilir. Ofislerin her zaman temiz olması hem sağlık açısından hem de prestij açısından oldukça önemlidir. Hijyenik ofislere sahip olmak için firmamızla irtibat kurabilirsiniz.

Ofis Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Ofis temizliği, çoğunlukla hassasiyet gerektiren bir iştir. Ofis ortamlarında birçok belge ve evrak mevcuttur. Aynı zamanda ofis ortamlarında fotokopi makinesi, bilgisayar gibi pek çok elektronik cihaz da yer alır. Özellikle günümüzde modern teknolojiyle tasarlanan akıllı ofislerdeki eşyalar oldukça hassastır. Temizlik işlemleri bu gibi cihazlara dikkat edilerek yapılmalıdır. Bunun yanı sıra temizlik öncesinde ofislerde yer alan halı ve koltukların kumaş yapısına da dikkat edilmesi gerekir. Bu doğrultuda ise temizlik işlemi farklı kumaş yapılarına uygun olarak kullanılan özel malzemelerle gerçekleştirilmelidir. Bu noktada firmamız, ofis temizliğindeki püf noktalara dikkat ederek bütün temizlik işlemlerini bilinçli bir şekilde gerçekleştirir. Ofislerin dış cephe temizliğinde ise özel asansörlü ve vinçli sistemler kullanılır. Bu aşamada da çalışanların güvenliği için gerekli tüm tedbirler alınarak hareket edilir. Ofis çalışanlarının iş verimliliği ve sağlığı açısından steril ofislere sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.