Hizmetlerimiz

İstanbul’un gittikçe kentleşmesi nedeni ile ortaya çıkan evler, ofisler için inşaatlar artmaya başladı. İnşaatların artması, inşaat sonrası oluşan toz ve kirliliği de arttırmıştır. İnşaatların temiz bir konut haline dönüşmesi için temizlik şirketleri görev yapmaktadır. İnşaatların sonrasındaki çimento kalıntılarını, taşları, kiremitleri, telleri temizleyerek temizliği sağlamaktadır.

İnşaat Kalıntıları

İnşaat kalıntıları, sıradan bir konut temizliğinden daha zordur. Daha ağır kalıntılar ve daha çok toz olması temizliği zorlaştırır. Kişisel olarak temizlenmesi oldukça zordur. Bu nedenle bir temizlik şirketine başvurulması daha mantıklı olur. Temizlik şirketleri, işin uzmanları ile çalıştığı için daha kısa sürede en hijyenik hale getirmesi daha kolay olacaktır. İnşaat kalıntılarının yanında ev, ofis veya konutların yıpranmış, yıkılmış alanlarının tadilatı sonrasında meydana gelen kirliliğin de aynı şekilde tadilat sonrası temizlik yapan şirketlerin yapması daha uygundur.

Tadilat Temizliği Nasıl Yapılır?

Tadilat sonrasındaki temizlik için ilk olarak ekipmanların ve ekiplerin hazırlanması ve temizlenecek alana en yakın olan ekipler belirlenir. Ekiplerin bir araya gelerek bir plan doğrultusunda hareket etmesi sağlanır. Fayansların yapımında çıkan tozların, duvarların kalıntıları, boyaların kalıntısı, bantlar, silikonlar, harçlar temizlenmelidir.  Cam kazıyıcılarla, özel makineler ile gerektiği takdirde kimyasallar kullanarak etkili temizliği yapılır. Tadilat sonrası temizlik, konut, ofis, apartman temizliği gibi kolay bir temizlik işlemi olmadığı için kullanılacak temizlik malzemelerinin daha güçlü olması gerekir. Cam temizliği, yine özel temizlik malzemeleri ile yapılır. Kimyasalların yardımı ile camlardaki kalıntılar yumuşatılmalıdır. Camlar çizilmeden, leke bırakılmadan temizlenmelidir. Tadilat ve inşaat sonrasında lavabo ve banyolardaki fayansların arasında kalmış ya da fayanslara taşmış alçılar, boyalar temizlenmelidir. Fakat mutfaktaki dolaplar ve tezgahlar kimyasal olmayan daha doğal ve organik maddelerle temizlenmelidir. Dolapların içi ve dışı insan sağlığına uygun şekilde temizlenmelidir. İster kimyasal içeren ister doğal olan temizlik malzemeleri kullanılsın hepsinin TSE standartlarına uygun olması ve sağlık testlerinden geçirilmiş olması gerekir. ışıklandırma koyulan bölümlerin iç kısımlarındaki tozlar görünür olmasa da ışık yandığında karanlık mekanlarda toz ve kirler oldukça belirginleşecek ve kötü, hijyenik olmayan bir görüntü verecektir.

Tadilat İçin Temizlik Şirketleri

Tadilat için ilk gereken güvenilir bir tadilat temizlik şirketi bulmaktır. Bunun için temizlik şirketlerinin internet sitesinden veya telefon numaralarından ulaşabilirsiniz ve bilgi alabilirsiniz. Referanslarına ve hizmetlerine dikkat ederek temizlik için kaliteli, hijyenik seçim yapmalısınız.

Yapmış olduğumuz bu hizmetimiz yine siz değerli müşterilerimizin hayallerini kurduğu ortamı sağlamak amacıyla vermiş olduğumuz temizlik hizmetlerimizden biridir. Temizlik işimizin ilk aşamasında gelmektedir. Daha önce hiç oturulmamış bir mekanın ve tadilat görmüş alanın temizliğinde doğru hijyeni uygulamak gerekmektedir. Bu nedenle temizlik esnasında kullanılacak olan temizlik ürünlerimiz (TSE) standartlarına uygun olup uygulandığı bölgede temizleme esnasında hassas yüzeylere zarar vermez.