WhatsApp
0555 732 87 00

Depo Temizliği

Depo temizliği depolama alanı olarak kullanılan yerler kirlenmeye daha uygun olduğu için daha kolay bir şekilde kirlenmektedir. Bu yüzden depolarda sık sık temizlik yapılması gerekmektedir. Bu yüzden depo içerisinde bulunan ve muhafaza altındaki eşya ve ürünlerin bozulmadan ve zarar görmeden deponun temizlik işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Çoğunlukla fabrika gibi yerlerde bulunan ve üretim yapılan ürünlerin depolandığı alanlarda temizlik yapmak için profesyonel ve bilgili bir ekip çalıştırılması gerekmektedir. Islanmasın da sakınca bulunan ürünlerin yer aldığı depolarda buharlı veya vakumlu cihazlar kullanarak temizlik işlemlerinin yapılması gerekir. Kırılabilir veya çabuk bozulan eşya ve ürünlerin olduğu depolama alanlarında ise bu ürünü eşyaların özellikleri göz ardı edilmeden temizlik işlemi yapılmalıdır. Tüm bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için profesyonel olarak bu işi yapan ve yeterli teknolojik ekipmanlara sahip olan bir temizlik firmasından yardım alınması en etkili çözüm yolu olacaktır.

Depo Temizliği Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Depo temizliği ev temizliği gibi değildir. Çünkü depolama yapılmış olan ürün ve eşyaların çeşidi, yapısı, türü ve özellikleri göz önünde bulundurularak temizlik işlemleri yapılmalıdır. Örneğin gıda sektöründe faaliyet gösteren ve üretim yapan bir fabrikanın deposu temizlenirken kimyasal ürünler kullanılmamalı ve ürünlerin ambalajlarının zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Depo temizliği sırasında öncelikli olarak zemin ve duvar temizliği yapılmalıdır. Temizlik sırasında kullanılan malzeme depo içerisinde bulunan ürün ve eşyalara göre özenle seçilmelidir. Raf sistemi bulunan depolarda raflar sırayla temizlenmeli ve temizlik başlamadan önce toz alma ve kurutma işlemleri de yapılmalıdır. Temizlik işlemi yapıldığı esnada işyeri sahibinin mağdur olmaması için deponun düzeni bozulmadan temizlik işlemi gerçekleştirilmektedir. Eğer yapılan depo temizliği çalışma saatlerine denk gelmiş ise depo içerisinde çalışmakta olan kişilerin performansını etkilemeden ve çalışmasına engel olmadan temizlik işlemleri yapılmalıdır. Bu yüzden mecbur olmadıkça firmamız çalışma saatleri içerisinde depo temizliği yapmamakta ve yapılmasını tavsiye etmemektedir.

Depo Temizliği Hizmetimiz

Firmamızın müşterilerine sunmuş olduğu depo temizliği hizmeti sırasında en uygun şekilde bu hizmetin yapılabilmesi için buharlı ve vakumlu makinalar ile bu işlem gerçekleştirilmektedir. Firmamızın dikkat ettiği en önemli husus depo içerisinde yer alan ürünlere zarar vermemek ve müşterilerimizi mağdur etmemektir. Firmamız depo temizliği işlemleri sırasında depoda yer alan koridor ve asansörleri de temizlenmektedir. Kullanılan bütün malzemeler en kaliteli malzemeler arasından seçilmek ile birlikte daha önce kullanılmamış yeni temizlik malzemeleri ile firmamız tarafından depo temizlikleri gerçekleştirilmektedir.

Depo Temizliği Firmamız Hakkında

Almış olduğunuz hizmet sonrası sorun yaşamamanız için profesyonel olarak bu işi yapan firmalar ile çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda yetkili ve bilgili olan firmamız temizlik eğitim konusunda bilinçli ve sorumluluk sahibi personeller ile çalışmaktadır. Depo temizliği fiyatı ile ilgili ve hizmetlerimiz ile ilgili sormak istediğiniz bütün sorular için firma danışmanlarımız ile iletişim kısmında yer alan bilgilerimiz aracılığı ile irtibat kurabilirsiniz.