WhatsApp
0555 732 87 00

Endüstriyel Temizlik

Sanayi bölgelerinde yer alan fabrikalarda ve diğer üretim merkezlerinde bulunan makineler, hava ve çevre kirliliği gibi sorunlara neden olur. Bu kirlilikler de zamanla çeşitli problemlerin ortaya çıkmasını etkiler. Bu nedenle firmalar, makinelerin ve makine sistemlerinin oluşan kirlerden arındırılması amacıyla endüstriyel temizliğe gereksinim duyarlar. Çoğunlukla gıda ve sağlık alanına yönelik olarak üretim gerçekleştiren firmalar için endüstriyel temizlik oldukça önemlidir. Bu temizlik türü yalnızca makineler ile sınırlı kalmayıp fabrikaların içerisinde bulunan diğer alanları da kapsar. Life Temizlik ailesi olarak alanında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi kişilerden oluşan temizlik ekibimizle temizlik hizmetlerimizi sunuyoruz. Kaliteli ve güvenilir bir şekilde ilerlediğimiz temizlik süreci ile müşterilerimizin her zaman memnuniyetini kazanıyoruz.

Endüstriyel Temizlik Nedir?

Basit tanımı ile endüstriyel doğrultuda yapılan temizlik işlemleri şeklinde açıklanan endüstriyel temizlik, makinelerin kirlenen ve pas tutan yüzeyleri ile makinelerin gerekli bakımlarının da uzman kişiler dahilinde yapılması işlemidir. Bu işlem doğrultusunda fabrikalarda makinelerden kaynaklanan sorunların ve arızaların ortaya çıkışı engellenir. Üretimde verimliliğin artmasını sağlayan bu tarz temizlik, ürünlerin hijyenik ve sağlıklı ortamlarda üretilmesine de yol açar. Bu temizlik türünü diğer temizliklerden ayıran en önemli fark, direkt olarak makineler ile ilgileniyor olmasıdır. Düzenli aralıklarla planlı bir şekilde yapılması gereken endüstriyel tarzı bir temizlik için deneyimli firmalarla çalışmak oldukça önemlidir. Bu doğrultuda Life Temizlik ailesi olarak temizlik konusunda uzun yıllardır birçok kişinin ilk tercihi olmaktayız.

Endüstriyel Temizlik Nasıl Yapılır?

Endüstriyel temizlik uygulamasına başlanması için gerekli kimyasalların ve uygun temizlik gereçlerinin ayarlanmasından sonra ortam, detaylı bir şekilde dezenfekte edilir. Tam otomatik sistemli makineler aracılığıyla yapılan bu temizlik işlemi, çıkarılması zor olan pas izi ve lekelerin kısa sürede yok olmasını sağlar. Mekanik ve kimyasal olmak üzere iki aşamadan oluşan endüstriyel temizlik, doğrudan fabrikalardaki makineler ile ilgilidir. Mekanik temizlikte kürek ve çekiç gibi ekipmanlar kullanılırken kimyasal temizlikte çözücü özelliği bulunan kimyasal materyallerden yardım alınır. Endüstriyel yapılan temizlik süreci boyunca gözle görülen kirlerin yanı sıra derin kısımlarda yer alan lekelerin de çıkarılması için detaylı bir yol izlenir.

Endüstriyel Temizlik Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel temizlik hizmeti temizliğin yanı sıra onarım odaklı olan bir işlemdir. Bu işlemin en önemli avantajı ise makinelerde zamanla oluşan pas ve kirin arındırılmasıdır. Böylelikle pas ve kir dolayısıyla görülmesi zor olan arızalar kolaylıkla tespit edilir ve yeni problemlerin ortaya çıkması da önlenir. Ayrıca temiz ve hijyenik bir ortamda çalışmak, çalışanların performansını artıracağından üretimde yüksek oranda verimliliğin görülmesi daha muhtemel bir hal olur. Ayrıca çalışma ortamının temiz olması, insan sağlığını ruhen ve fiziken önemli ölçüde etkiler. Life Temizlik olarak endüstriyel temizlik de dahil olmak üzere pek çok farklı alanda temizlik hizmeti veriyoruz. Etkili performansımız ve kaliteli sonuçlarımız sayesinde müşterilerimizin beğenisini kazanarak hizmetlerimizi sunuyoruz.